عکـاسی پرتره

عکاسی پرتره
عکاسی پرتره، شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از چهره انسان عکسبرداری می‌شود.
این نوع عکاسی خود شامل انواع مختلفی است: پرتره تمام قد، پرتره پرسنلی، پرتره هنری، پرتره سیاسی، پرتره تبلیغاتی، پرتره خانوادگی  و ...
عکاسی پرتره یکی از معروف ترین و پرکاربردترین انواع عکاسی است که هم عکاسان آماتور و هم حرفه ای آن را انجام می دهند. یک عکاس پرتره حرفه ای با استفاده از تکنیک های عکاسی مثل استفاده از نور، رنگ ها و ترکیب بندی، عکس های با کیفیتی می گیرد.
از آنجایی که عکاسی پرتره بیشتر مربوط به عکس از انسان می شود، چند سال پیش معادل نادرست «تک چهره» برای آن باب شد اما به دلیل گویا نبودن و نامناسب بودن آن، خیلی زود منسوخ شد. پرتره در حقیقت باید نمای بزرگ تری از سوژه را نسبت به کل عکس در برگیرد تا امکان بررسی و مطالعه موضوع اصلی برای مخاطب ایجاد شود. شاید کوتاه ترین و درعین حال رساترین تعریف برای عکاسی پرتره را بتوان به این شکل ارائه کرد: شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از چهره انسان عکسبرداری می‌شود.
تهران، سهروردی شمالی، پلاک 297، طبقه 3، واحد 5 52 37 47 88 info@ roozeabi.com

آتلیه روز آبی

آتلیه روز آبی با پشتوانه تجربه ای که در سالیان گذشته به دست آورده است، در انجام اموری نظیر: طراحی گرافیک (لوگو، اوراق ادرای، پوستر، بروشور، کاتالوگ، صفحه آرایی کتاب و نشریه  و ...، بسته بندی، آگهی و ...)؛ عکاسی صنعتی و پرتره؛ مشاوره تبلیغات و چاپ در کنار شما است.
 

 

خبرنامه

برای دریافت خبرنامه لطفاً نام و ایمیل خود را ثبت کنید.