عکـاسی کودک

عکاسی کودک
در دنیای امروز پدر و مادرها، کودکی و دوربین عکاسی لازم و ملزوم یکدیگرند. از زمان تولد به بعد، از شیرخوارگی تا بلوغ، رشد و بالندگی کودکان همواره توسط دوربین ثبت می شود. کودک معمولاً به این موضوع علاقه‌مند است، اگرچه اغلب بیش از آن سرگرم است که توجهی به عکاسی بکند. او تقریباً همیشه می‌تواند باعث به وجود آمدن عکس خوبی باشد.
والدین اکثر عکس هایی را که از کودک گرفته شده، دوست دارند و می‌خواهند آن لحظه‌ها را حفظ کنند. اگر این عکس ها توسط افراد حرفه‌ای ثبت شده باشند، شاید به نظر برسد فاقد آن احساس و درکی هستند که پدر و مادرها می‌توانند نسبت به کودک داشته باشند، ولی از نظر مهارت فنی، می‌توانند مورد توجه واقع شوند. هر پدر و مادری لحظه های ناب کودکی فرزند خود را به یاد می‌آورند. این لحظه ها را می‌توان تقریباً به همان واقعیتی که در خودِ لحظه بوده، در یک عکس حفظ کرد.
همه مراحل کودکی همین ‌گونه است، همه نقش‌هایی که یک نوجوان در حال رشد ایفاء می کند. هیچ جا نمی توان موضوعی به همه جانبگی، به ناشی‌گری، اغواء کنندگی، متغیری، و قابل اعتمادیِ (از جهت ارزش داشتن برای صرف وقت) کودک پیدا کرد.
از نظر همکاری با عکاس، کودکان بهترین سوژه هستند. بدون هیچ مقدمه‌ای وارد فضای عکاسی می‌شوند، آنها از نشان دادن خود و ژست گرفتن لذت می‌برند و سوژه خستگی‌ناپذیری هستند، زیرا اساساً یک کودک خستگی‌ناپذیر است. حتی کودک بی حوصله ای که برای ایستادن در مقابل دوربین بی تابی می کند و خود را با فعالیت دیگری سرگرم می‌کند، سوژه بهتری برای عکاسی خواهد بود (زاویه دیگری برای عکاسی ایجاد خواهد کرد).
تهران، سهروردی شمالی، پلاک 297، طبقه 3، واحد 5 52 37 47 88 info@ roozeabi.com

آتلیه روز آبی

آتلیه روز آبی با پشتوانه تجربه ای که در سالیان گذشته به دست آورده است، در انجام اموری نظیر: طراحی گرافیک (لوگو، اوراق ادرای، پوستر، بروشور، کاتالوگ، صفحه آرایی کتاب و نشریه  و ...، بسته بندی، آگهی و ...)؛ عکاسی صنعتی و پرتره؛ مشاوره تبلیغات و چاپ در کنار شما است.
 

 

خبرنامه

برای دریافت خبرنامه لطفاً نام و ایمیل خود را ثبت کنید.