آگهی و تبلیغات

معمولاً وقتی از تبلیغات حرف می‌زنیم، منظورمان این است که برای یک ارتباط و ارسال یک پیام، به صورت جدی هزینه شده است. اساساً تبلیغات با این هدف تدوین می‌شود که ضمن کاهش هزینه‌ها، اثربخشی آن ثابت مانده یا افزایش پیدا کند.
 سازمانها و شرکتها، در بودجه‌ خود، سرفصلی را برای رساندن پیام خود به گوش مشتریان و مخاطبان، در نظر می‌گیرند. اینجاست که تبلیغات – به معنای تکنیکی آن – معنا پیدا می‌کند.
حتی اگر یک موسسه خیریه یا مرکز مشابه هم، برای تبلیغات خود هزینه پرداخت نکند و آژانس‌های تبلیغاتی یا شرکت های مختلف و صاحبان برند و مالکان رسانه‌ها، این هزینه را بر عهده بگیرند، همچنان این هزینه اختصاص یافته است و می‌توان آن را در حوزه‌ تبلیغات گنجاند.
تبلیغات آگاه کردن و متقاعد کردن را دنبال می‌کند. کم نیستند کتابها و مقالاتی که تبلیغات را به دو قسمت کاملاً مستقل آگاهی بخش و متقاعدکننده تقسیم  می‌کنند و ضمن پذیرش شکل آگاهی بخش، شکل متقاعد کننده را نقد کرده یا کم ارزش‌تر در نظر گرفته یا اساساً محکوم می‌کنند! خود لغت آگهی هم در فرهنگ ما نشان می‌دهد که آگاه کردن، جنبه‌ پذیرفتنی تری برای تبلیغات محسوب می‌شده است.
در گذشته‌های دور، همیشه تبلیغ معنای آگاهی دادن و اطلاع رسانی جمعی را در خود داشت و عموماً تبلیغات با ارتباط همزمان با تودهی مردم، یکسان فرض می‌شد. ظهور تکنولوژی، ایجاد محصولات و خدمات ویژه مشتریان محدود، تخصصی شدن کسب و کارها و روندهای متعدد دیگری که در سال های اخیر به دلیل تشدید رقابت و همچنین استفاده از ابزارهای تکنولوژیک شکل گرفته اند، تعریف تبلیغات را خیلی بازتر و عمومی‌تر کرده‌اند و عملاً تبلیغ انبوه، صرفاً یکی از حوزه‌های تبلیغات محسوب می‌شود.
با توجه به تعریف فوق، تبلیغات می‌تواند برای کاربردهای متعددی از جمله برای موارد زیر (و نه محدود به آنها) مورد استفاده قرار گیرد:
* ایجاد یک برند جدید یا تغییر هویت برند موجود
* معرفی یک محصول جدید به صورت مستقل یا مرتبط کردن یک محصول جدید به برند فعلی
* اطلاع رسانی در خصوص یک کالا یا خدمت و ترغیب مشتریان بالقوه برای خرید آن
* اطلاع رسانی در خصوص بهبود کیفیت کالا یا خدمت
* مدیریت رویدادهای منفی و بحران‌هایی که در خصوص یک برند خاص یا محصول خاص روی می‌دهد
* تلاش برای افزایش تعداد کسانی که نام ما یا محصول ما را شنیده اند
* تلاش برای ترغیب مشتریان قدیمی که امروز دیگر مشتری ما نیستند به استفاده مجدد از محصولات ما
* تلاش برای تغییر الگوی خرید یا مصرف یا تصمیم گیری مشتریان
* هدف قرار دادن بازارهای جدید که قبلاً هدف فروش ما نبوده اند
مطبوعات از جمله پربازدیدترین و بهترین رسانه ها هستند. از این رو تبلیغات در این نوع رسانه تاثیر زیادی بر مخاطب می گذارد.
واحد گرافیک آتلیه روز آبی با دیدی بهتر که از تجربه چندین سال کار مداوم و تنگاتنگ با مطبوعات و رسانه های گروهی به دست آمده است کمپین تبلیغاتی مناسب برای مطبوعات مورد نظر را به بهترین نحو ارائه خواهد کرد.

تهران، سهروردی شمالی، پلاک 297، طبقه 3، واحد 5 52 37 47 88 info@ roozeabi.com

آتلیه روز آبی

آتلیه روز آبی با پشتوانه تجربه ای که در سالیان گذشته به دست آورده است، در انجام اموری نظیر: طراحی گرافیک (لوگو، اوراق ادرای، پوستر، بروشور، کاتالوگ، صفحه آرایی کتاب و نشریه  و ...، بسته بندی، آگهی و ...)؛ عکاسی صنعتی و پرتره؛ مشاوره تبلیغات و چاپ در کنار شما است.
 

 

خبرنامه

برای دریافت خبرنامه لطفاً نام و ایمیل خود را ثبت کنید.